Up Side Down

0 5

Sevgili Okur, patron çıldırmış olmalı! Talimata bak: “Tiz tatil yapıla, talebelere asla ve kat’a ödev verilmeye”… Yakında sonsuz tatil ilan edilirse kesinlikle şaşırmam! Damping üstüne damping! Bi petrol fiyatları bi milli eğitim. Yav biz ödev versek n’olur, vermesek n’olur? Sen git de veliler için bi genelge yayınla patron. Bence bizim işimize de o kadar karışma. Yani “şu kitabı okuyuyun” da diyemeyecek noktaya getirdiniz işi. Hani okumasalar da biz deyip rahatlıyorduk! Şimdi bünyede biriken bu talimatlar okul dönüşü “foşşşşş” diye boşalmasa bari:) Bak bu satırları da bir Amir Khaan filmi izledikten sonra yazıyorum. O derece pedagojik yaklaşıyorum meseleye!
Başka bir taraftan, iyi de oldu! E biz de veliyiz hattızatında:) Vicdan azabı duymadan boş boş geçirebiliriz koca tatili. Tatil Kitabı adı verilen garabetle geçen tatilde neler çektiğimi bir ben, bir de sadık okurlarım bilir. Şimdi benim ufaklık merak ettiği harfleri sorup duruyor. Cuma günü itibariyle her türlü soru sorulmasını yasakladım. Allah korusun, bilmedikleri bir şey öğrenmeye kalkarlar, sonra kendi çocuklarım yüzünden memuriyetim yanmasın!! Abartma mı dedin. Duydum.
Şimdi girişteki anarşik paragraftan anladığınız üzre tatile girdik(burada beni secdeye kapanmış bir şükür görseli ile hayal ederseniz tam isabet ettirirsiniz). Artık hangi Evropa ülkesine giderim bilemiyorum. Tercihim sıcak olması. Müthiş maaş zammı ile Sırbistan sınırına kadar gidebilirim diye hesapladım. Ama oraya kadar görüp göreceğim Bulgar toprakları olacaksa neden tee Evropalara kadar gideyim. Zaten mevsim kış. Sıcacık evim, kaygısız başım(azıcık aşım dersem Allah çarpar). Gerçi yanlışlıkla kar filan yağmaya kalkarsa (Edirne’ye ambargo uyguluyor çünkü) ailecek tam camımızın karşısına bir kardan adam yapar, sonra oturup izleriz. İlla Bursa’da kaymaya gerek yok yani. Yav bu benim fakir fukara edebiyatım ne zaman bitecek. Ben bile kendimden bıktım. En son n’olur biliyon mu? Ben o kardan adamı tepetaklak yaparım , beynine biraz kar gitsin! (Yazarın beynine gitmiyor belli ki). Up side down! İyi tatiller 🙂

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.