Revolution Devam

0 3

Dostlar, Romalılar!

Ders üstüne ders çıkarıyorum kendi adıma bugünlerde. Sen küresel ısınmaya dikkat çekme kampanyasına katılacağım ayağına yorumlar yaz, sonra neymiş “kızım ikide birde elektrik düğmesine bastı” diyerek aslında izlediğin film yarım kalmasın diye yan çiz! Elektrik şirketlerinin sopası yok! Faturası var, kesintisi var! İntikamın binbir şekli mevcut. Ben biliyom zaar. Bu kesinti hep küresel, dairesel, paralel mihrakların işi. Siber saldırıymış peh! Ben biberli saldırıdan başkasını bilmem. Korkuyom yav. Hakkaten bir ara yayınlanan şu Revolution denilen dizideki gibi Neolitik döneme geri dönmeyelim? Avlan diye bizimkinin eline Tatar yayı versem “ne avlayayım”, “nerede avlayayım”, “nasıl avlayayım” der aç kalırız vallahi!

“Bey, daha büyük bi mağaraya geçsek” desem “otur oturduğun yerde burası neyine yetmiyor” repliği değişmez herhalde. “Komşu mağaradakiler geyik eti yiyor sen bi tavuk yakalayamadın” favori cümlem olurdu.

Ay ürperdim ayol! Öğrencilere diyorum, geriye gideceksek Paleolitik devre gidelim bari. Bulduğunu yiyorsun, bulamadın mı herkes aç. Hem ateş yok yemek yapmıyorsun, çanak çömlek yok bulaşık yıkamıyorsun, eşya yok ev toplamıyorsun. Kızanları da saldım mı çayıra, artık mevlam kayıra!

Valla elektriklerle birlikte benim muhakeme yeteneğim de gitti sanırım. Çanak çömlek bir kere bulundu gadasını aldığım, sen bulaşık yok diye sevinme! Zaten ben çocuklarıma “bu, şu, o” işaret zamirlerini öğretmeyeceğim dünyaya dünya demem sevgili okur!

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.