Ne İstiyorum Ne Yapıyorum

0 3

Sevgili okur, sen bu satırları okurken…. ahaha intihar ya da ayrılık mektubu gibi oldu… ben çok uzaklarda olucam… Sen bu satırları, güzel bir kahvaltı öncesi ya da sonrasında okurken ben ve şehrin temizlik işçileri haftanın 7. mesai gününde “günaydın dünyaaaaa” diye başladığımız şarkıya “batsın bu dünyaaaa” diye detone bir şekilde devam ediyor olacağız. Memleketin güzide evlatlarını, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir seçme sınavına hazırlıyoruz. Yo yo sadece ben. Temizlik işçileri çöpleri topluyor 😀 Bu güzide şarkılar arasında 3 ders saati var. İlk ders saatinde mutluluk böceğiyken 3. dersin sonunda Orhan Baba’ya bağlıyorum. Bence o esnada  kahrolası çöpçüler de birilerinin aşkını süpürüyor!

Başka bir güfteye aldanıp, kariyer(!) sahibi bir kadın olarak iki tane de çocuk yaptım. Ayy sanki oyun hamurundan yaptım. Yaptım ne yaa. İki de çocuk getirdim dünyaya. Umarım “niye getirdin” diyecekleri bir yaşam olmaz..Güftenin diğer sözlerinin de etkisinde kalsaydım ya. Tek taşımı alamadım. Tek kaşımı almaya vaktim var ancak. Böylece kaşlarımdan biri kalkıkmış gibi duruyor, gayet naturel 🙂 Yüzüme bakan öğrenciler, sürekli yanlış cevap verdiklerini zannetmeseler epey karizmatik görünüyorum. Bence..Zaten nasıl göründüğümle ilgilenecek kadar vaktim de yok. Arada “nasıl hissediyorum” diye sormak için tuvalete kaçıyorum. Sana da tavsiye ederim. Tuvalete gitmene gerek yok 😀 Oturduğun yerden sorabilirsin: “Nasıl hissediyorum”, “ne istiyorum”, “ne yapıyorum”. Ne istiyorum ile ne yapıyorum arasındaki mesafe kısaysa “ne hissediyorum” soruna müspet bir cevap alma olasılığın yüksek. Lan ne istiyorum, n’apıyorum anasını satayım diye höykürdüysen git bi peçete al, lazım olacak 😀

Sana naçizane tavsiyem, seviyorsan git konuş bence… kendini.. Sen bakma benim burada acıklı türküler çığırdığıma. İstediğime yakın şeyler yapıyorum ben. Çalışmaktan yakındığıma da bakma. İstemem yan cebime koy gibi bi durum bu. Yaz tatilinde bunalıma giren bi kadınım ben yav 😀 Tek taş sevmem. Ondan kendime almadım. Alsalar takmam. Bu iki çocuğu ben bile isteye yaptım. Hadi birini yaptım, diğeri ölüm vuruşu oldu 😀 Kendimi hırpalamaktan hoşlanırım, hobilerim arasında Pazar günleri kavga etmek vardır. Benimkiyle ettiğim kavgaların yüzde doksanı Pazar günü gerçekleşmiştir. Dolunay da varsa tadından yenmez. Yani anlayacağın kendimle sado-mazo bi ilişkim var.. Ama arada gidip (kendime) (bulabilirsem) onu sevdiğimi söylüyorum.. Az biraz ukalasın ama iyi kızsın diyorum. Bi şımarıyor, bi şımarıyor. Ukalasın dediğimi duymuyor bile. Ama biraz öyle. Böyle milletin sorularına tafsilatlı açıklamalar yapmasa normal görünecek.. Neyse işte. Aslında onu anlıyorum. Sadece “ben böyleyim” diyor. Ama “ben böyleyim” derken “sen neden öylesin” demek istemiyor. Bi anlasalar samimi olduğunu. Neyse işte, kendimi samimi olduğum için sevdiğim doğrudur. Yapmayacağımı söylemem, söylediğimi yaparım. Sen de bi konuş bakalım kendinle bugün. Koca Pazar n’apıcaksın yoksa? Ütü mü? Güldürme beni. Yaptığın ve istediğin? Ütü?

Kendinizle samimi konuşmalar yapacağınız bir Pazar günü diliyorum… Ben de okuldan dönünce güzel bir kahve içip diğer kaşımı alırım, dünya bi anlığına…. kız ne güldüüüm!

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.