Manevi Burun Ameliyatı

0 3

Sevgili okur, bir süredir burada “sevgili okur” diye seslendiğim kitledensen, az çok beni tanımış olmalısın(buradaki -meli -malı gereklilik kipi olmayıp bir ihtimal ve olasılık bildirmektedir), onun için mütevazi ayaklarına yatıp da aslında burnu büyük, kendini beğenmiş insanın önde gideni olduğumun tespitini de yapmış olabilirsin!
Yok, burada günah çıkarmıyorum sakin ol; çok az biraz özeleştiri kültürümüzü arttırmak adına (öncüyüm ya ben) bir özeleştiri yapıyorum! Zaman zaman kendimi yerin dibine soksam da (ki bunda bile “hayır canım kendine haksızlık yapma” tesellisini duyma isteği var) zaman zaman da “bu koğuşun ağası benim kardeşim” dayılanmalarına da gidiyor gönlüm.
Egomun şişmesi şişmesi ve patlamasıyla, çevremde sevdiğim insanların dört bir yana kaçışması aynı zamana denk geliyor!
Bu sene “new year resolutions” yapmamıştım. Ahanda şimdi yeni yıl için kendim için seçtiğim solüsyonlardan bir kaçını yazıyorum.
1- “Burnunu küçült! (fakat gerçekten burnum biraz irice olduğu için, deyimi deforme ettiğim suçlaması ile karşılaşmayabiliriz)
2- Kendine bu kadar bayılma!
3- Milletten iltifat duymak için küçük zavallılıklara girişme( bu seni daha da zavallı yapıyor)
4-Kendini seveyim derken işin cılkını çıkarma! (kişisel gelişime karşı değilim amma velakin ortalarda “ben, ben, ben” diye dolaşan zevatın sayısında o kadar artış oldu ki korkarım bir gün “sen, o, biz, siz, onlar” kişi zamirlerini kullanamaz hale gelebiliriz.
Not: Buraya yazdıklarının hiçbiri evde geçerli değil (zaten evde senden başka o kadar büyük bir ego yaşıyor ki sana yer yok! Mümkün mertebe “ben, benim ihtiyaçlarım” kelimelerini daha sık kullan çünkü “sen ve sen yapmadın” kelimelerini kullanınca “sen” diye seslendiğin şahıs “heyt be ne kadar da benim” oluyor, yine de seviyorum keratayı!
Son not: Dilbilgisi kusurlarım için şimdiden tüm edebiyat camiasından özür dileyim de “mütevazi” görüneyim, yoksa hata kim ben kim!

Facebook Yorumları

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.