Kendimden Size Dair Önemli Notlar

0 7

Bu önemli notlar (benim için öyleler) tamamen kendi çıkarımlarımdan oluşmakta olup, uyup uymamak yine sizin inisiyatifinize kalmıştır.

onemli-notlar-yurumek

Hazır yapabiliyorken, gitmek istediğin ve mümkün olan her yere yürüyerek git! Bunu severek yapmayı kendine telkin et. Yürüyüşü rutin olarak aynı yere yapıyorsan, farklı yollar üzerinden o noktaya ulaş. Bu aynı zamanda beyninizi otomasyondan çıkarır ve beyninizin daha aktif çalışmasını sağlar.

onemli-notlar-yemek

Az ye doymadan kalk. Kolay gibi mi söyledim? İnsan davranışları; fiziksel , zihinsel, ruhsal ne varsa büyük oranda koşullanmaya bağlıdır. Kurallarınız katı olsun ve amacınız güzel görünmek – fit görünmek değil! Sağlıklı olmak olsun. Sağlıklı insan zaten iyi görünür bunu unutmayın! Yemeklere büyük bir iştah ile oturmayın, bunun bilimsel dayanakları da var siz ne kadar lezzetli olacağını düşünürseniz o yemek size o kadar lezzetli gelir! O yüzden daha sofraya otururken kötü bir yemek yemeye kendinizi programlayın. Bu en önemli hilelerden biridir.

onemli-notlar-ogrenmek

Her ne iş yapıyorsan yap boş durma, zihnini meşgul et ve yeni şeyler öğrenmeyi kendine hobi olarak benimset. Çalışıyorsanız işten arta kalan zamanlarda, çalışmıyor evde iseniz ev işleri bitiminde dinlenirken. Şimdi yeni bir şeyler öğrenirsen ve bunları kullanabilir-işe yarar şeyler yapabilirsen, bundan birkaç sene sonra, bu yaptığın şeylerle övünmenin haklı gururunu yaşarsın!

onemli-notlar-doga

Doğaya zaman ayır kendine değil! Doğa gerçek anlamda her şeyin ilacı. İlk başladığımızda iç içe olduğumuz insanlığın ilk zamanlarından sonra, giderek ondan uzaklaşıyor ve korkuyoruz. Önümüzdeki yıllar daha da çok korkacağız! Gerçekten de! Fakat doğada zaman geçirmeye başlarsanız, onun kötü yanlarını tanır ve önlemler alabilirsiniz. Hele ki iyi yanlarını bir de görün. Ağaçtan veya bir çalıdan koparılıp yenen bir meyvenin tadı ile marketlerden aldığınızın alakası yok!

onemli-notlar-belgesel

Belgesel izleyin! Abuk sabuk tv programları değil! Gidip illa Afrika’daki hayvanların hayatını izleyin demiyorum tabi ki. Bir şeylerin nasıl yapıldığı belgeselleri, doğada hayatta kalan insanları, felaketlerin ve onlarla mücadelenin anlatıldığı belgeselleri. Kısacası mümkünse bir şekilde işinize yarayacak olanları izleyin.

onemli-notlar-felaket

Kendinizi en kötü senaryolara hazırlayın! Bunu yapabilirseniz hayatta dimdik durabilirsiniz. Kötü bir şey olacak gibi düşünüp hayatınızı bunu bekleyerek geçirin demiyorum. Mesela bir deprem çantası olsun yakınınızda, nakit paranız olsun kenarda (elektronik sistemler çalışmadığında alış-veriş yapabilmek için)… Kendiniz için değilse bile çocuklarınızı düşünün!

onemli-notlar-stres

İşinizi sevmiyorsanız veya çok stresli ise değiştirin! Bu belkide bu maddeler içinde en önemlisi. Çünkü yaşadığınız stres ve keyifsizlik sürekli olduğu taktirde, hem psikolojik hemde sosyolojik sıkıntılar yaşarsınız. Sosyolojik kısmı, aile ve arkadaşlarınıza karşı olan davranışlarınız oluşturacaktır.

onemli-notlar-aile

Her zaman önceliğiniz aileniz olsun! Ne kadar iyi bir işiniz olursa olsun, ne kadar kazanırsanız kazanın. Eğer ailenize zaman ayıramıyor ve az görüşüyorsanız, bu hiçbir zaman gerçek anlamda sizin mutlu olmayacağınız anlamına gelir. Onlarla lüks otellerde zaman geçirmek yerine daha sempatik yerlerde zaman geçirin. Yapacağınız bir piknik bile daha samimi daha keyifli olacaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.