Erkekler İçin Mutluluk Rehberi

0 18

Sevgili okur, nasılsın? Boşuna cevap verme, çünkü bu soruyu kendimin nasıl olduğunu sana anlatmak için bir giriş cümlesi olarak kullandım 🙂  Eh beni soracak olursan –ki sorduğunu varsayarak uzatıcam-pek bi havamdayım! Sen de kötüysen birkaç satır gülümsersin hiç yoktan 🙂 İyiysen yapabileceğim bi şey yok, seni şanslı şey!

Bu yazıyı havamda olmamın(?) yüzü suyu hürmetine değil de gece gece rastlayıp beni benden alan bir yazıdan aldığım ilhamla döşeniyorum. İnceden döşeneceğim konusunda garanti veremiyorum, biz götürü usul çalışan bir müesseseyiz (moladayım ailesi olarak), yüreğimizin götürdüğü yere gidiyoruz. O yüzden yaptığımız işin bi karşılığı yok. Eh aranızda “hayalet takipçi” olmaktan vazgeçip yorum yapanların yorumları dışında diyeyim de ayıp olmasın bari 🙂

Gelelim yazıya. Yazı değil bildiğin nasihatname, kişisel gelişim rehberi, yaşamda mutlu olmanın basit bi izahı! Görselde paylaştım, okuyun, güzelleşin, birer mutluluk kelebeğine dönüşün! Tabii ki ben hakkaniyete çok önem veren bir yazan olarak bu nasihatnamenin sadece kadınlara yönelik olmasını insan hakları açısından sakıncalı buldum. Hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak hemcinslerim de müsaade ederse “erkekler için mutluluk rehberi” yazmayı bir görev addettim. Bu rehberi çevrenizdeki eşe dosta okutmazsanız iki elim yakanızda ona göre!

Şimdi çok sevgili erkekler, öğretilerimden maksimum fayda sağlamak istiyorsanız lütfen maddeler halinde vereceğim öğütleri sorgulamadan uygulayın, bu yazıyı tok karna okuyun, açsanız kimseyle özellikle sevgiliniz ya da eşinizle konuşmayın, açken siz gerçekten siz’siniz! Bizler gerçek sizi kaldıramayabiliyoruz 🙂 Toksanız, buyrun:

1)           Kadınlara, sizin büyükbaş hayvanlara baktığınız açıdan bakmayın, açıyı değiştirin. Etinden, sütünden ve yününden faydalanacağınız bir cins değiliz çünkü. O annenizdi. Sevgiliniz ya da eşiniz sizin anneniz değil. Bu acı gerçeği böyle bir kerede söylediğim için kusura bakmayın! Zaten keşke anneniz size “canım menemen istiyor” dediğinizde kalkıp yapmak yerine “oğlum, canın menemen istiyorsa kalk yap, çünkü biz kadınlar canımız bi şey istediğinde kalkıp yaparız” deseydi. Dünyanın en basit gerçeği! Aç karnını doyurabilen bir erkek, dünyanın en mutlu erkeği olamaya adaydır 🙂

2)           Eve geldiğinizde mutfağa girip ocağa ve buz dolabına bakmadan önce, sevgilinize/eşinize bakın. Mutlu görünüyorsa o yoldan yürüyebilirsiniz 🙂 Yok, ortak ebeveyni olduğunuz çocuklardan dolayı sıtkı sıyrılmış gibi görünüyorsa, gidip televizyonu sakın açmayın! Önce çocuklarla konuşuyor-muş gibi bile yapın ama o kumandaya uzanmayın!

3)           Eve yeni alınmış bir şey gördüğünüzde ilk sorduğunuz soru tedavülden kaldırıldı! “Kaça aldın” derseniz tehlikeli sularda yüzecek cesaretiniz var demektir. Hem zaten alınmış bitmiş bir eşya için bu cesaret gösterisi niye? Eşyanın gerekliliğini sorgulayanlara filozof deniyor, eh siz de filozof olmadığınıza göre 🙂

4)           Bakın bu madde bayram münasebetiyle gündemde olabilir. Aklınızdan geçen her şeyi, hem de eşinizin ailesiyle ilgili, söylemek zorunda değilsiniz! Yav normalde konuşan bi cins bile değilsiniz, bu konuşkanlık nereden icab ediyor? Düşünmek bedavayken?

5)           Evin diğer odalarından normalden fazla gürültü geliyorken kendi alanınızda kalmaya devam etmeniz bir insanlık suçudur! Bi bakın be insan evlatları!

6)           Geniş zaman kipiyle cümle kurmanız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yasaklandı. Yaparız, bakarız, gideriz, alırız tarzı yüklemler en büyük boşanma nedenleri arasında sayılıyor! “Hemen ve derhal” diyorsunuz, şimdiki zamandan güzel bi zaman mı var, anı yaşayın diye boşuna mı bağırıyor uzmanlar 🙂

7)           Cevabını zaten bildiğiniz sorular sormanız bizi delirtir! Kitap okurken gördüğünüz eşinize “kitap mı okuyorsun” diye yanaşıp kahve yapmasını sağlamaya çalışmayın. Bu ve bunun türevleri, anladınız siz onu!

8)           Aradığınız şeyi iyice arayın allah aşkına! Buzdolabını açtığınız halde beyaz peyniri bulamıyorsanız, mutluluğu nasıl bulacaksınız? Arayan mevlasını da..öhöm!

9)           Çoraplar, bilmiyor olabilirsiniz ama ev dekorasyonunun birer parçası değildir. Kirliyse, yıkanması gereken eşyalar genelde bizim çamaşır sepeti dediğimiz yerlerde bulunması gerekir. Ne kadar basit di mi?

10)         Ve son. Sırt, omuz, kol, bacak gibi yerlerimize şefkatle dokunup, sizin için önemli biri olduğumuzun söylenmesinden çoook hoşlanırız, bunu tek geçeriz! Her ne kadar sizin için önemli olan vücut parçalarımız benim saydıklarım arasında olmasa da 🙂

11)         Bonus: Dır dır etmek diye bir şey yoktur, bozuk alıcı vardır! Lütfen alıcınızın ayarlarıyla oynayın!

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.