Elalem

0 8

Elalem ne der? Anne-babaların en büyük derdi bu sorunun cevabında gizli. Ne kapılar kapandı bu yüzden hiç kimse bilemeyecek. “Yavrum o ne modasıymış öyle ? Kot yırtık pırtık, dirsekler yamalı, elalem giyecek şeyi yok sanacak.” “Yeme çocuğum annesi evde yemek yapamıyo ,aç bunlar diyecekler” “Ye yavrum ye beğenmedi sanacaklar” “Yapma öyle kös kös oturma sünepe derler azıcık konuş iki laf et” “Sus abuk subuk konuşup asabımı bozma milletin kafasını şişirdin”

 “Ne o öyle? Ben çocuğu çalgıcı olmuş dedirtmem” “Hala evlenemedin evde kaldın diyecekler” “Bula bula onu mu buldun? Falancanın kızı/oğlu kimle evlenmiş öyle derler” “Kaç senelik evlisiniz herkesler torun seviyo seni de kısır sanacaklar ” “Aceleniz neydi mecbur kaldı evlendi derlerse?” “Öyle bölüm mü olurmuş, tıp okusaydın ya konu komşu ne överdi.” “O odaya girilmeyecek demedim mi al işte battı bile ne pislermiş diyecekler”

 Başkalarını memnun etmek adına vazgeçtiğimiz, hayatı ıskaladığımız yetmedi mi? İnsanın nefes alışı bile rahatlıyor bunlardan uzaklaştıkça. Kardeşimin dediği gibi, “akışına bırak.”

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.