Daha da İyi Yıl Bana da İyi Yıl

0 4

Sevgili Okur, cıstak cıstak bir yılın daha sonuna kadar gelmiş bulunmaktayız! Aynı şekilde devam etmek isteyen yolcuların 1’e, azıcık daha atraksiyonlu olsun diyenlerin 9’a, bırak dağınık kalsın diyenlerin 0 tuşuna basmaları bir işe yaramayacaktır. Lütfen boşu boşuna bağırıp çağırmayın! Aaa memlekette bissürü yeni yılda nasıl daha da, bana da, bana da, bandıra bandıra mutlu olunacağını anlatan yazı, görsel, ileti mileti mevcut. Açın bakın! Hep aynı şeyler olup duruyor zaten. Bir insan bir yılın benzerine girip de yine başarısız oluyorsa yapabileceğimiz bir şey yok yani. Yıl içi performans notu bile kurtarmaz onu. İyice çalış da öyle gir madem yeni yıla.

Hey sen, “kocam şöyle anlayışsız, böyle tembel, acayip pinti, sığır” gibi benzetmeler yapan abla! Evet, sen! Yeni yılda da aynı türküyü söylemek istemiyorsan n’ap biliyon mu? Bilmiyon tabi bilmezsin. Sen anca söylen dur bık bık. N’oldu? Kocan da mı aynı şeyi söylüyor? Söyler tabii! Bık bık yapma sen de! Aksiyon! İşte senin hayatının ihtiyacı olan bu! Keyfine bak ablam. Git, güzel bi kebap ye. Kendine bi elbise al. Evdeki bulaşıkları elleme! Taa ki seninki yiyecek içecek kap kacak bulamayıp, “Allah Allah n’oldu yav bizim köle depresyona mı girdi” diye endişelenene kadar. Bu kadar. Nokta. Gerçekten canın isteyene kadar iş yapma. Merak etme, gerçekten canın isteyecek, yılların alışkanlığı. Aç radyoyu, doğra soğanını.

Ve sen “sığır”! Evet evet, sen. Niye arkana bakıyon oğlum, şaşı mıyım ben! Sana diyorum. Allah Allah kimse üstüne alınmıyor. Ne desem boş zaten, aynen devam!

Ve sen, “kusur bulucu abla”! Çok şanslısın bak! Bu yıl da insanların bissürü kusuru, eksiği gediği olacak! Gözlerini dört aç, sakın kaçırma! Sen olmasan, biz zavallı ölümlüler nasıl kusurlarını fark edip hidayete erecek. Bu yıl bol tükürüklüsünden tam yüzümüze yüzümüze söyle ki etkisi hiddetinden kaynaklı daha büyük olsun!

Ve sen “ağlak teyze”! Yine kimse seni aramıyor, kimse seni düşünmüyor, zavallı sen olabileceğin bir yıla daha giriyorsun. Gözün aydın! Daha acılı arabesk tadında, daha örseleneceğin, toplantı saatlerinin çocuklarını okuldan alma zamanlarına denk getirileceği bu yılda da bunları anlatabilecek birkaç kişinin hayatında kalmış olmasını diliyoruz 🙂

Sen, “müthiş insan”! Bir mükemmellik abidesi olarak bu yıl takdirname alabilmen için insan hakları mahkemesine başvur bizce! Bu ne yaaa! Yıllardır mükemmelsin, kıymeti kendinden menkul insan! Bu mükemmelliği tüm insanlığın gözüne sokabilmek için bolca facebook paylaşımı yap, instagram yoksa aç, orada paylaş! En iyi yemeği sen yapıyorsun, en güzel mekanlara sen gidiyorsun, en harika çocuklar senin. O çocukları milletin beynine yer edene kadar çek, paylaş 🙂 Hele o en küçük sosyal olaylara bile incelikli yaklaşımın yok mu! Kan mı lazım, organ mı, sokak hayvanları mı, terör mü, suistimal mi, eğitimdeki yanlışlar mı! Maaşallah, hepsine sen yetersin! And the Oscar goes to mükemmel insan! Bu yıl senin, ablam benim!

Sen, “işgüzar arkadaş”! Seni unutmadık. Nasıl unutabiliriz? Sürekli bi şeyleri hatırlatıp duruyorsun yani! Evet bol ölçekli, raporlu, analizli bir yıla daha giriyoruz da bize hatırlatmadan kendi kendine takılsan, hı? Olmaz ama. Şey, bari müdür yardımcısının yanında toplantıyı hatırlatmasaydın? Hayır mı? Gözün aydın, malzeme bol, iş çok!

Ve sen “ilgili komşu”! Ve sen “sessiz stalker”! Ve sen “kızgın şirin”! Ve “siz”! Hepiniz! Nasıl daha mutlu olunacağını bilsem kendim olurdum di mi? Yine de yeni gelen yıldan sessizce umut dilenmek hepimizin hakkı! Kararında yiyin, okuyun, dinleyin… Dinleyin… dinleyin… Yaşam bize sessizce bir şey fısıldıyor. Duyuyor musun?

Not: Seslendiğim sıfatlarda kendini arayan okur, haber güzel, kendi kendime seslendim, rahat ol 🙂

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.