Clash of clans asker özellikleri; Okçu

0 361

okçu

Okçular, Barbar’dan sonra ilk açılan ve oyun başından sonuna kadar en çok kullanılan birimdir. Düşük maliyeti ve etkili hasarı sayesinde hem savunmada hem de saldırıda çokça kez tercih edilir. Bir çok savunma kulesi okçulara tek atışta yok etmesine rağmen önüne yerleştirilen Dev, P.e.k.k.a gibi sağlık puanı çok yüksek birimler sayesinde savaş sırasında yıkım anlamında ciddi bir rol oynar.

Saldırıda Nasıl Kullanılmalı?
Havandan Kaçın!
havan
Öncelikle bilmeniz gereken düşmanın Havanı okçularınızla aynı veya daha üst seviyede ise bütün Okçularınızı tek atışta yok eder. Bu da demek oluyor ki Havanları yıkmadan okçular pek işe yaramaz. Devleri ya da önden gönderdiğiniz sağlık oranı yüksek asker ile 2 Havanı yıktıktan sonra bütün Okçularınızı dağınık bir şekilde köye yollayın. Dikkat edin, sadece Havan değil Büyücü Kuleleri de bir kaç vuruşta Okçularınızı yok eder. Okçular Top, Tesla ve Okçu kulelerine karşı çok etkilidir. Genelde toplu oldukları için saniyeler içinde yıkabilir.

Savunmasız Binaları Aradan Çıkarın

 

Uzaktan vurmasının avantajını savaş başında savunmasız duran binaları yıkmak için kullanın. 2 tane okçu ile savaş sonuna kadar boşta duran binaları kesinlikle yıkar.

Asla Şifacı Kullanmayın!

Okçular bütün savunmalar tarafından tek atışta yok olduğu  için onlara şifacı ve şifa büyüsü atmak israftan başka bir şey değildir.

Klan Kalesindeki Birlikleri Öldürmenin Kolay Yolu

klan kalesi
Dışarıya kadar çekilmiş düşman klan kalesi askerlerini 15-20 Okçuyla tamamen temizleyebilirsiniz. Hem hava hem kara saldırısı yaptığı için bu konuda Barbardan daha avantajlıdır.

Ejder Saldırısında Okçu İşe Yarıyor

Eğer tamamı Ejderden oluşan bir orduyla saldıracaksınız 20 okçuyla bir taraftaki binaları yıkın ve Ejderlerin dağılmadan köye direk giriş yapmasını sağlayın.

Savunmada Nasıl Kullanılmalı?

Klan kalelerini Okçuyla doldurarak. Savunma sırasında surların arkasından saldırıp düşmanı hızlı şekilde oyalayıp yok ediyor. Karşısına P.e.k.k.a. mı çıktı? O P.e.k.k.a.’nın vay haline!  Saniyeler içinde öldüğünü görünce çok şaşıracaksınız.

Okçu Kraliçeyi Etkili Kullanın
okçu kraliçe
5. seviyeden sonra Kraliçenin açılan yeteneği hem kendini hem de etrafındaki okçuları hızlandıran ve saldırı güçlerini arttıran bir öfke büyüsü alanı yaratır. Kalabalık bir okçu ordusunun içinde basılan bir yetenek hemen üstüne atılan bir öfke büyüsü ve ardından bir kaç Duvar Yıkıcı sayesinde köyün belli bir kısmını hızlıca yıkabilirsiniz. Alan hasarı alan  binalar yıkılınca Okçuların önünde kimse duramaz.

İstatistikler

okçu istatistik


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.