Clash of clans asker özellikleri; Barbar

0 691

barbar

Barbarlar Clash of clans oyununda kullanabileceğiniz ilk birimdir. Üretilme maliyeti çok düşüktür ayrıca oyun başlangıcında ve ileride sürekli saldırı yapan oyuncular için vazgeçilmez bir birimdir. Genellikle okçuların önünden salınır ve savunma birliklerini oyalarlar. Topluca saldırdıklarında arkasındaki destekle köyleri yıkıp geçebilirler.

barbar seviye tablosu1

Saldırıda Nasıl Kullanılmalı?

barbar

Tek başına  hiçbir işe yaramaz. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Peki Barbarları nasıl desteklemek gerek? Barbarlar kalabalık olduklarında, karşısında alan hasarı veren (Havan, Büyücü Kuleleri) savunma sistemleri olmadıkça uzun bir süre dayanır ve arkasındaki okçularla güzel iş birliği yaparlar. Fakat birçok köy savunma alan hasarını etrafa yayar, yani savunmasız kısmı olmaz. Bu alan hasarını engellemenin en kolay yolu çok kalabalık Barbar ordusunun üstüne şifa büyüsü atmaktır. Şifa büyüsü etkisi devam ederken aradan bir kaç Duvar Yıkıcı salınır ve duvarlarda oyalanmanın önüne geçilir. Okçular da hemen arkasından köye girer ve ciddi bir yıkım oluşturur. Fakat risklidir! Öyle bir an gelir ki bütün Barbarlar iç içeyken 3 tane havan aynı anda toplarını ateşler. Bu tip bir durumda tek yapabileceğiniz seyretmektir.

Kral ve Kraliçe Yok Oluyor

Barbarlar genellikle köylerin iç kısmına kadar girme işleminde başarısız olurlar. Tabi ki şifa büyüsüyle bir nebze ilerliyorlar. Barbarın en güzel kullanım alanı köyün dışarısına konulmuş Barbar Kral ve Okçu Kraliçeyi öldürmek. Birkaç Okçu ve Barbar saniyeler içinde Kralı veya Kraliçeyi öldürebilir.

Savunmasız Binalara Acımayın

Savunmasız duran bir binaya savaş başında  atılan sadece tek bir Barbar, savaşın sonuna kadar o binayı yıkar. %100 yıkmak istediğiniz bir köyde kenarda kalan inşaatçı kulübelerini kimse görmek istemez.

Barbar-Kral’ı Etkili Kullanın 

barbar kral

5. seviyeden sonra Barbar Kral’ın açılan yeteneği hem kendini hem de etrafındaki Barbarları hızlandıran ve saldırı güçlerini arttıran bir öfke büyüsü alanı yaratır. Kalabalık bir Barbar ordusunun içinde basılan bir yetenek hemen üstüne atılan bir Şifa büyüsü ve ardından bir kaç Duvar Yıkıcı sayesinde köyün belli bir kısmını hızlıca yıkabilirsiniz. Alan hasarı alan  binalar yıkılınca Barbarların önünde kimse duramaz.

Çok Saldırı Yapanlar İçin İdeal Birim

Eğer sürekli saldırı yapıyorsanız, hızlı üretilmesinin yanında ucuz olduğu için sürekli barbar çıkarabilirsiniz. Kesinlikle ama kesinlikle ordunuzu sadece tek bir birimden oluşturmayın. 200 yerine 100 Barbar, 100 Okçu basın, emin olun kat kat daha etkili oluyor.

İstatistikler

barbar seviye tablosu

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.