Camdan bakmak

0 21

Güzeldir . Eğer kar ya da yağmur yağıyorsa ,sıcacık evinden dışarıda dumanı tüten bacalara bakıyorsan, rüzgar uğulduyor ve sağlam kökleri ile toprağa tutunan ağaçlar çılgınca sallanıyorsa.

Kötüdür. Tam da baktığın sırada kendini izlediğini düşünen bir komşu geçiyorsa, kayınvaliden size doğru (çok da uzun kalacakmış gibi bir edayla) yaklaşıyorsa, içerisi buz gibi soğukken başkalarının evlerinin bacalarından duman yükseliyorsa.

Güzeldir . Tüm gün görmediğin oğlunun tam giymediği kabanı ile sırt çantasının ağırlığı altında ezilmiş, koşarak eve geldiğini görüyorsan, bir sokak kedisi karşıki çöpün yanında kendine yiyecek birşey bulduysa , yeni evlenmiş komşu çift aynı şemsiyenin altında tek bir kişiymişçesine başka bir zamandan (senin bir 10 yıl öncenden) geliyorsa !
Kötüdür. Paran yoksa ve insanlar ellerinde ağzına göre dolu alışveriş poşetleri ile geçiyorlarsa ,eşinle kavga ettiysen ve sokakta sevgisini gösterme konusunda cimri olmayan insanlar görüyorsan, “parka gidelim mi” dediğin çocuklarına havanın ne kadar güzel olduğunu göstermek için açtığında yağmur başladıysa.

Güzeldir. Evde sıkıldığın bebeğinle yalnızlığını gidermek için ona dışarıdaki güzellikleri göstermek istediğinde;
Ali bak kedi.
Ali bak kuş.
Ayşe bak ağaç, Ayşe bak yağmur yağıyor .
Camdan bakmak ;bizim için yuvamızdan dünyaya bakmaktır!

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.