Bir Kış Masalı

0 5

Sevgili Okur, koskoca dünya şu anda benim penceremden gördüğüm kadar. İnsanlık da çevremdekilerden ibaret Televizyonu ya da günlük gazetemin sayfalarını açmadığım vakit dünya yansa hasırım yanmaz ayol! Havanın soğuğu kapıdan burnumu uzatmadığım takdirde beni teğet geçiyor. Ne güzel bi şeymiş tatil. Evin sakinleri de acıkıp susamasa tadından yenmeyecek! Nerdeee, mübarek sakinler mütemadiyen aç. Mutfak-Kitap-Bilgisayar üçgeninde mutlu mesut yaşarken bugün mutfak-banyo-çocuk odası-yazılı hazırlığı-bilgisayar yamuğunda yamuldumJBahçede karla oynayan ev sakinlerinin çamurlu pabuçlarıyla, ıslak eşyalarıyla ben uğraşıyorum. Sonra neymiş, “yaşasın kar” mış. Valla yaşlandıkça mı yoksa astrolojik hareketlenmelere göre mi yaşamın güzelliklerini ayırt edemiyorum bilemiyorum. Tek bildiğim daha da yalnız olmak istediğim. Şu kızın saçlarındaki dolaşığı kim tarayacak şimdi yav. Neyse ne. Evde miyim sonuçta evet. Azla yetinmeyen çoku hiç bulamazmış diyolla!

Bizim adam geçen sabah ekmek almaya gitti. Yani tabii bu olay da, asıl olay ekmekle birlikte eve ne getirdiğiJSen git elalemin İstanbul’dan gelen arabasının üstünden kar al, gel. Bu kadar görmemişlik, pes diyemeden, elindeki buzlaşmış karı çocuklara uzattı. Bazen ne kadar romantik olabiliyor hayret! Edirne’de yağmadığı için pek üzülmüştük çünkü. Hah dedim bu sabah, başka bi şey isteseydik keşke!

-Filiz Hanım, biraz daha tatil alır mıydınız?

-Ayh, almam mı! Havanıza sağlık, pek de fazla yağdı!

-Yazılıları neyin kaldırıyoruz Filiz Hanım!

-Eeee geç bile kaldınız ayol! Stres kaynağı, bi işe de yarasa bari. Yok hayır yani, öğrencileriminkileri geçtim, benim oğlanın yazılılarını kaldırsanız yetecek!

-Kızılay, sizin eve de yemek getirecek bundan sonra Filiz Hanım!

-Tabi ayol, kapkacağı da kapının önünden alıversin arkadaşlar bi zahmet!

-Kayınvalidelik sıfatı külliyen yasaklanıyor Filiz Hanım!

-Kız kaldırmışken sıfatıyla birlikte zatını da uzuuuun bi tatile göndereydinizJ

-Akşam yemeği yemiyor muyuz Filiz, geç oldu?

-Zıkkımın pekini yiyin, ne güzel hayal kuruyodum ben burda yha! Kış geldi kış, ayılar yazın yedikleriyle koca kışı geçiriyolar, sen daha öğlen yedin, ne diyim!

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.