Bebek

0 7

Yaşımın 16 olduğuna bakma bebek. Cehalette senden farkım yok. Sen ellerini nereye koyacağını bilmeden sürekli savuruyorsun ya, işte bende seni nasıl büyüteceğimi bilmeden oradan, oraya savruluyorum, birlikte büyüyeceğiz bebek birlikte büyüyeceğiz…

Söz sana bilmediklerimi sorup öğreneceğim benden önce çocuk doğurmuş kadınlara ve seni asla yaşlılığımın garantörü olarak görmeyeceğim, eğer yaşlılığımda yalnız kalmak huzurevinde olmaksa kaderim, geçmiş yaşamlarıma bakarım ya borcum vardır evrene ya da ders almam gerekiyordur yalnız olmaktan derim.

Ebeveyn olarak doğurmanın, karnını doyurmanın dışında doyuramamışsam  ruhunu senin, hakkıma düşen yalnızlığa kalem benim elimdeydi bu kaderi ben yazdım derim. Bu senin değil benim eksiğim der, düşünürüm.

Söz sana iyi bakacağım senden tek dileğim ben nasıl yüreğimle, kanımla, canımla besledimse seni  sende o minik yüreğinde bir yer ayır bana.

Seni dünyaya getirdiğim ya da kanımla beslediğim için değil bebek, sadece İNSAN olduğum için çıkarsız sev ki beni şimdiden öğren çıkarsız, umarsız sevmeyi.

Bebek sakın yanlış anlama beni,  seni dünyaya getirdiğim için borçlu değilsin bana  tam tersine borçlu olan benim. Çünkü bana öyle büyük, sonsuza giden yeni bir sevgi kapısı açtın ki seni doğururken bedenime çok büyük gelen sancıları çekerken, istemiyorum bırakın doğmasın sözlerimi gençliğime ve cehaletime ver. Ve sen son bir haykırışımla beni sancılarımdan kurtarmak için doğduğun anın büyüsünü hala unutmadım. Kendimi doğanın ta kendisi sanmıştım. Sen tıpkı toprağı delip çıkan kır çiçekleri gibi narin kırılgan görüntüne inat avaz, avaz ağlaman ile sanki beni ikaz eder gibiydin. Heeyyy sakın benim narin, kırılgan görüntüme aldanma epey bir müddet benim dediğim olacak. Tabi o zaman bunu bilmiyordum ve bir kaç gün içinde şunu anlattın bana evet benim dediğim olacak ama benimle tattığın ANNE olma duygu ve sevincini dünyadaki başka hiçbir şeyde bulamayacaksın garanti ederim.

Ben sana şirin gülücüklerimle her hüznünü neşeye dönüştüreceğim ve sende ALLAH’IN bile ayaklarının altına cenneti bahşettiği ANNE olma duygusunu yaşattığım her an TANRI’YA Beni sana emanet ettiği için şükredeceksin. Tıpkı annem olarak seni, bana bahşettiği için benimde YARATAN’a şükrettiğim gibi. Bak gördün mü bebek ne sen bana borçlusun  seni karnımda taşıdığım için nede ben sana borçluyum. Galiba ikimizde YARATAN’a borçluyuz bizi buluşturup birbirimize emanet ettiği için şükürler olsun RABBİM, hamdu senalar olsun beni üç bebeğimle de buluşturduğun için.

NOT: Anne, Baba ya da Evlat hiç kimse ALLAH’IN emanetlerini göz ardı etmesin.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.