Aşure Var Yersen

0 4

Sevgili okur, yeni sezon tanıtımını arz ederim! (Burada bi baş selamı çaktığımı farz ediyoruz)

1-Akla ziyan konularla gününüzü renklendirmeye devam ediciğim..niye? Çünkü akla ziyan olmayan konuları bilip de n’pçan, he?

Bu kadar..

Tamam tamam. Gündemimiz tatil, aşure ve seçim. Seçin bakalım. Aşureli bi tatil alayım please! Yalnız ve güzel ülkem seçenekler arasından bi tanesini seçemiyor çünkü. Niye? Because, bünye çoktan seçmeli sorulara uygun diil. Benim yalnız(hele son yıllarda yapayalnız) ülkem klasik, kısa cevaplı (evet/hayır), açık uçlu (kesinlikle kapalı değil, her türlü açık) sorulara alışkın! Sen git, metrelerce uzunlukta pusula bas bu insana! Sandıkta soruyordur bu insan, inanın: bildiğimiz sorulardan başlayabilir miyiz, hani üç dört tanesini tanıyorum filan. Ya da tekerleme söyleyip işaretlesek? Ayh ne demek! Buraya kadan zahmet etmiş gelmişin teyzeeem, gadasını aldığım.. Sen git evde aşureni dağıt! Seni buralara getirenler var ya!

-Teyzem de hele, hangisini istiyosun?

-Ah be kızım, ne bileyim, hiç ayıramıyor gözlerim. Hepsi bir gibi sanki. Şimdi benim emekli maaşına zam yapacak hangisi?

– Teyzecim hepsi yaparız diyor!

-Hepsini isaretleşem kızım, olmaz mı?

-Yok teyzecim. Birini seçeceksin. Bak bu beş veriyor, on alıyor, bu on verip on beş alıyor, bu seni işe geri çağırıyor, bu dişini sıkarsan beş alıyor, inşallah vericem diyor. Bak bu ilginç; kısa sürede ölmeyi taahhüt edersen hiç almadan beş veriyor!?

-?!

-Öyle teyzecim. Az ama iyi yaşamayı mı, çok ama aç yaşamayı mı?

-Onu mu seçiyoz yavrum burada?

– Teyzecim senin realiten bu! Bak arkadaki genç Türk olarak mı devam etsin, Müslüman kimliğini mi öne çıkarsın onu seçiyor! Onun bi arkasındaki abla tam liberal mi hafif faşizan mı takılsam diye tereddütte. Bak senin önünden giden amca yıllardır söylediği andımız tekrardan söylensin diye seçti misal.

-Kızım sen neyi seçersen ben de ona basıvereyim.

-Ah teyzem, benim durumum çok karışık. 1 liralık hepsinden karışık istiyorum!!

-?! Oluyo mu öyle?

– Bas gitsin teyzem, bu iş bitsin de ben sana karışık dondurma alırım.

-:)))) Dur sen buradaysan ben sana accık aşure getirivereyim, o hepten karışık kızım, yavrım..

-Teyzeeeemm!

Facebook Yorumları

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.