Aman Sabahlar Olmasın!

0 5

Aman Sabahlar Olmasın!

(Dikkat ,Cuma gecesi mutluluğu kaybolmasın isteyenler bu yazıyı okumayı hemen bıraksın)

Eveet ,nihayet bitmek bilmeyen hafta sonuna ulaştık ! Ulaştık da ne oldu bayanlar ? Yarın iple çektiğimiz hafta sonunun ilk günü; kim bilir hangi tadına doyum olmayan planları yaptınız; o sinema senin , bu fuar benim gezip , gününüzü en son bir konser aktivitesi ile taçlandıracaksınız vallahi kıskanırım! Çünkü (inanmazsınız) benim pek de öyle planlarım yok !Var da başka planlarım var!( kıskanmayın hemen bilirim çok makulsünüzdür ) Ne mi yapıcam?

Tüm hafta mesaisi boyunca yerçekimi marifetiyle aşağıya inen tüm toz ,kırıntı ,boya ,saç çorap(?), paket lastiği (??),kalem çöpü , zeytin çekirdeği, ocaktan alırken fırlayıp fırınla duvar arasına sıkışan kızartma artıkları ,yaşayan ve yaşamayan cümle mahlûkat temizlik robotu ile çekilecek ! (tamam hafta içi düzgün beslenen haşerat takımı hafta sonu azıcık hüsrana uğrayabilir ama ne yapabilirim ki onlarda dişlerini sıkıp pazartesiyi bekleyecek)

Sonra içinde yaşayan bakterilerin bile aç kaldığı boş buzdolabı doldurulacak (bu da demek oluyor ki Ali ve Ayşe ile itişe kakısa pazara gidiyoruz , pazara gitmemiz de demek oluyor ki Ali sürat yapıp bildiği tüm mızıldanmalardan bir potpori sunacak, Ayşe de sen benim annem misin tanışmış mıydık tarzında özgür özgür takılacak ! Bir de pazardan markete geçmek var ki Musa peygamberin Kızıldeniz’i yardığında hissettiği coşku benim market çıkışında yaşadığım coşkunun yüzde biri bile değildir ) (Hala arabamız olmadığını söylememe gerek var mı ,tüm bu faaliyet muhteşem bir spor olacak)

Hmm başka? Tüm ev ahalisinin evde olduğu bir gün mutfak dışına çıkabilen bir anne canlısı var mı ? Mütemadiyen yenen yemekler tencereden kaşıklanmadığı için ne yazık ki günlerdir boşaltmadan makine içinden kullandığımız tabakların da kirli olmasından mütevellit yığılan. bulaşığa girişmek de var ! Içim sıkıldı ,üstelik de henüz çocukların hafta içi ona yaptıklarının intikamını biz velilerden almak isteyen öğretmenin yolladığı hafta sonu ödevlerinden, bir posta makine içinde bir posta sepette bekleyen yıkanmamış çamaşırlardan (yıkasam ne olacak ki bu sefer de telden toplayıp katlamak hatta ve hatta -burada çığlık atmak istiyorum- ütülemek gerekiyor) banyo yaptırmak ve giydirmek gereken çocuklardan (çayırda güreşmişin gibi nefes nefese bırakıyor), hafta sonu nasılsa yazarım diye ertelediğim şube öğretmenler kurulu tutanağından bahsetmedim bile (burada iğrenç bi espri yapmadan duramıyorum şoka girdim)

Bence de biri beni durdursun canım! Yoksa aylardır kapısını açıp, eşya alıp, hızlıca kapattığım gardırobu açmaya filan kalkarım Allah korusun!

P.S: Hafta sonu kayınvalidemin geleceğini şimdi öğrendim!

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.