Alık Oğlanlar Sınıfı Sendromu

1 8

“Endişe emici” özellikte olup aynı zamanda “beklenti yok edici” eklentisi de bulunan bir yazılım lazım bana! Zihnim pazaryeri gibi .Yaşamadan yaşadığım ruh yorucu kaygılar! “Gel vatandaş gel , en güzel ya çocuğum iyileşmezseler bizde “ya bana böyle derseler indirimde” “ya benim hakkımda böyle düşünüyorsalar bedava” ! Bir makalede okumuştum; kendinizi böylesi zihinsel kaygılar içinde bulduğunuzda içinde bulunduğunuz mekandaki fiziksel bir nesneye odaklanacakmışsınız (kendimi öğretmenler odasında elime aldığım ve benim olmayan bir fincanı değerli bir antikaymışçasına incelerken buldum) .Böylelikle zihnin arkasında açık olup boşu boşuna çalışan “endişelenme” programını kapatıp gününüzü daha verimli hale getiriyormuşsunuz . Valla elimden geleni yapıyorum . Örneğin bugün haftalık kabusum olan “alık oğlanlar” sınıfına dersim vardı (akil adamlar geldi aklıma o kadar trajik bir biçimde tersi ki gülmekten ölüyorum) . Sınıfa daha girmeden endişelenmek istemediğim için perdelere odaklanayım dedim, iyi odaklanamadım herhalde, bu sefer aklıma haftalardır fırsat bulup alamadığım , biri değişik öbürü değişik kullandığım yatak odamdaki perdeler geldi, haydi ordan bir türlü pazara gidemediğim, oradan cuma günleri ders programımın yoğun olduğu, oradan haftanın son günü de öbür “alık oğlanlar” sınıfına dersim olduğu geldi. Bu ne şimdi! Al sana fiziksel bir nesneye odaklanma! Ama zihinsel program işlemi başka yoldan olsa da çözme (me) ye ayarlı!

Eğer arabama bir çıkartma yapıştırsam şu olur “endişenin kölesiyim ,yol verin dostlar geçeyim”. Neyse sınıfa girdim çıktım ; hiç de korktuğum kadar olmadı . Yerinde oturamayan, gece uykusunu iyi alamamış, konuşma mesafe ayar düğmesi bozulmuş 4 -5 oğlan; bundan iyisi şamda kayısı!
Valla sınıfa gelene kadar yaşadığım hezeyanların yarısını sınıfta yaşamadım (Allah’ıma bin şükür ) Şimdi çocuğumun yerli malı haftası kutlaması için yapmam gereken börek için endişelenmeyi bırakıyorum ,kaloriferin üzerine kurusun diye yaydığım havluya odaklanıyorum. Kalın sağlıcakla!

1 Yorum var
  1. Fatih Ceylan

    Bende mskalenin sonu için endişelendim neyseki havlu var:-)

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.