Yaraya Dokunmak (arabesk başlık)

Yaraya Dokunmak(arabesk başlık)
Yaşadıklarımdan “öğrenmediğim” şeyler kalsın! (grotesk başlık)

Sevgili okur, eğer yaşın benimkine yakınsa (ruhen ve kalben ve cidden 35) birçok kez düşmüş olmalısın koşarken. Benim de hızlı uzayan boyuma ayak uyduramayan, mesafe ayarı yapamayan bacaklarım yüzünden epey düşmüşlüğüm vardır!

Her seferinde de ağlamamaya çalışır ama kendine acıma duygum ve de balık olan burcum yüzünden başaramaz ağlardım. Kanayan dizime bakar, üzerindeki toz toprağı siler,azıcık toparlar sonra da koşmaya devam ederdim. Şimdi de öyle!

Bir süre sonra dizimdeki yara kahverengi bir kabuk bağlar ben de boş zamanlarımda iyileşen yerlerden dökülmeye yüz tutan yara kabuklarını parmak uçlarımla dikkatlice koparırdım. Bazen tam iyileşmemiş yerlerden alırken de canım acır , onları bir süre daha “iyileşsin” diye koparmadan bırakırdım.(bunu senin de yaptığını varsayıyorum)

Ucundan tuttuğum kabuğu hızlıca çektiğim bazı zamanlar da yaram yine kanamaya başlardı. Ben bugün bile dikkat ederim o yüzden “iyileşmemiş yaralara” dokunmaya… Onlara iyi bakarım, saklarım tekrar aynı yer yara olmasın diye, gerekirse koşmam!

Ama bu “kendini inkar” değil mi sevgili okur? “Asıl ben” bir an önce o yaranın kalıntılarından kurtulmak isteyen “sabırsız” ben değil miyim? Ne zaman sabırsızlığım “temkinliliğe” dönüştü? Yaşadıklarımdan “öğrenmediğim” şeyler kalsın istiyor isyankâr bir yanım. Ama ben gün geçtikçe “ilginç olmayan” bir biçimde “ehlileşiyorum”. En kötü kısmı da bir gün asla ama asla annemin beni uyarmadığı bir biçimde çocuğumu “oraya dokunma” diye uyarırken buluyorum.

Dokun yavrum…demek istiyorum, dene bir; kim bilir belki orası iyileşmiş olabilir! İyileşmediyse bile i-yi-le-şe-cek!

Facebook Yorumları
Yaraya Dokunmak (arabesk başlık)
5 (100%) 2 Oy verildi.
, , , , ,

About Filiz MANDACI

Fakir bir ailenin aristokrat kızı. Hasbelkader okudu. Yazmasaydı delirecekti...
View all posts by Filiz MANDACI →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir