AH TEYZE,VAH AMCA

-“Deminden beri sizi izliyorum. O çocuğun düşeceği belliydi. ” Yaşlı adam yüzünde müstehzi bir gülümseme ile bunu söyleyip olay mahallinden uzaklaştı. Geride avaz avaz ağlayan bir çocuk ve zaten suçluluk duygusuyla kıvranan endişeli annenin şaşkın bakışlarını bıraktı.

Evine 15 dakikalık bir mesafe vardı. Hava güneşliydi, gözünde güneş gözlükleri vardı. Bu kısacık mesafede belki 5.kez “yüzünü ört, çocuğun yüzünü ört kızım güneş geliyor”demişti teyzeler. İçinden belki de “bak kendisi gözlüğü takmış çocuk umurunda mı ?”diye geçiren teyzeye daha fazla dayanamayarak haykırdı: “Bebek arabasının güneşliği inmiyor bak istersen sen dene inmiyor işte İN-Mİ-YOR ve evim hemen şuracıkta çocuğu pişirmeyeceğim merak etme!”

” Bu çocuk aç, uykusu gelmiş, gazı var ondan ağlıyor. Baksana çok zayıf doyuramıyorsun sen bunu çorba ver, çorba. Bu havada ne işin var dışarıda kızım hasta edeceksin hava çok soğuk/ hava çok sıcak. Şapkasını tak, kulaklarını ört, yel alır atkıyı tak, bakma öyle aval aval! ” Çocuk olmadan önce görünmez olan kadınlar ,çocuktan sonra teyze ve amcaların radarına yakalanıyordu. Onlar için en iyisi eve kapanmak, çocuk burnunu cama yapıştırıp orası ne anne? diyene kadar HAPSOLMAK. AMA HAYIR İNADINA DIŞARIDAYIZ!
Ah teyze,vah amca sahi ne işin var bu havada dışarıda?

Facebook Yorumları
, , ,

About Yeliz ÇETİNTAŞ

View all posts by Yeliz ÇETİNTAŞ →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir